Кадастровий номер земельної ділянки

Як отримати кадастровий номер в Харкові та області? Далі наведемо покрокому схему.

Кадастровий номер надають земельним ділянкам з метою унесення її до Державного земельного кадастру. Він складається з 19 цифр.

Такий номер потрібен ділянці або споруді, розташованій на цій ділянці, щоб її можна було продати, успадкувати, заставити, подарувати, здати в оренду, унести до статутного фонду підприємства, поділити чи об’єднати.

За відсутності кадастрового номеру значно підвищується ризик втратити право власництва (тобто відстоювання своїх прав на ділянку у суді) на землю або можливість межового спору.

Кадастровий номер присвоюють спеціально створені державою кадастрові реєстратори, що діють у районних відділах земельних ресурсів (територіальні відділи Держгеокадастру).

До фахівців ТОВ "НТЦ ЗЕМЛЕВЛАСНИК" Ви можете звернутися за допомогою в разі необхідності:

- усної чи письмової консультації з приводу одержання кадастрового номеру;

- отримання землевпорядних документів з метою присвоєння кадастрового номеру;

- отримання витягу з Державного земельного кадастру на земельну ділянку.

Згідно Закону України "Про Державний земельний кадастр" існує певний порядок надання кадастрового номеру ділянці землі.

Присвоєння кадастрового номеру здійснюється за участі територіального управління Держгеокадастру через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

1 ЕТАП: УКЛАСТИ ДОГОВІР ІЗ ліцензованою ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ТОВ "НТЦ Землевланик"

В разі відсутності інформації про Вашу земельну ділянку в системі Національного кадастру необхідно зробити замовлення на виготовлення документації із землеустрою або ХМL-файлу в землевпорядній організації ТОВ "НТЦ Землевласник", що має у своєму кадровому складі двох сертифікованих інженерів-землевпорядників і потрібне технічне обладнання: вимірювальну техніку.

2 ЕТАП: ВИГОТОВИТИ ДОКУМЕНТАЦІЮ І ЇЇ УЗГОДЖЕННЯ або XML-ФАЙЛ

ТОВ "НТЦ Землевласник" виготовляє документацію із землеустрою або ХМL-файл на підставі договору з замовником та рішення органу виконачої влади/місцевого самоврядування. Замовнику необхідно власноруч погодити акт меж із власниками суміхних земельних ділянок якщо це необхідно для даного виду робіт.

3 ЕТАП: ОТРИМАТИ ВИТЯГ ІЗ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ

Звернутися в ЦНАП з виготовленою документацією для отримання витягу.

З якою метою та за яких випадків визначають кадастровий номер ділянки.

Кадастровий номер унікальний для кожної окремої ділянки. Наявність цього номеру засвідчує, що Ваша земельна ділянка в цифровому форматі існує в Національній кадастровій системі. Цей XML-файл, у свою чергу, уміщує матеріали про географічне місцезнаходження Вашої ділянки, її розміри та відомості про власника, а також мету користування земельною ділянкою. Отже, початковим етапом кожної документації із землеустрою вважається визначення кадастрового номеру (за умов, що його не було визначено раніше). Як кадастрові номери, так і цифрові обмінні файли стали активно впроваджуватися в Україні з 2002 року, тому якщо Вам було надано державний акт ще в ті роки, то найімовірніше, Ваша земельна ділянка в єдиній системі буде відсутня, а щоб виконати над ділянкою певні дії, які передбачають переоформлення правовласництва, Вам спочатку треба зареєструвати свою земельну ділянку та надати їй номер.

Ви самостійно можете переконатися чи дійсно відсутня інформація про Вашу ділянку в єдиній системі. Для цього Вам необхідно ввести кадастровий номер ділянки на іформаційному порталі Держгеокадастру (ПУБЛІЧНА КАДАСТРОВА КАРТА УКРАЇНИ).

Випадки, у яких розробляється технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки для визначення кадастрового номеру:

- Ваш державний акт складено за "старим" зразком та у нього відсутній кадастровий номер або ж він складається не з 19 цифр;

- Ваш державний маєз вписаний кадастровий номером, що розміщений на плані меж на зворотній сторінці державного акту, проте ділянку не внесено до кадастрової системи;

- за умов переходу до Вас права власності на нерухоме майно, що розміщене на даній земельній ділянці, при цьому державний акт на вказану земельну ділянку не було виготовлено раніше, а ви бажаєте продати або подарувати цю нерухомість. Це є найкоротшим шляхом аби оформити договір купівлі-продажу або ж дарування.

Вартість робіт з виготовлення документацій із землеустрою, присвоєння кадастрового номеру, виготовлення оцінки, XML файлу

 
Корисні сайти

Президент України

Верховна Рада України

Міністерство аграрної політики України

Держгеокадастр

Обласна державна адміністрація