Проект землеустрою

Порядок відведення земельної ділянки у власність виглядає наступним чином.

1. Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки

Для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність необхідно звернутись з клопотанням (заявою) до однієї з таких організацій:

· місцевої (сільської, міської) ради, якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту;

· районної державної адміністрації, якщо земельна ділянка знаходиться поза межами населеного пункту;

· місцевого управління Держземагентства, якщо земельна ділянка поза межами населеного пункту та сільськогосподарського призначення.

Одна з вказаних вище організацій зобов'язана розглянути заяву та прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки. При цьому, до заяви необхідно також додати:

· викопіювання із затвердженого генерального плану населеного пункту або детального плану території (є загальнодоступним та надається відповідною місцевою радою на запит заінтересованих осіб) - з 16.10.2013 р. є необов'язковим для територій щодо яких не розроблено таких планів;

· копію паспорту;

· копію ідентифікаційного номера.

2. Виготовлення та погодження проекту відведення земельної ділянки

Після отримання рішення місцевої ради з дозволом на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, Вам необхідно звернутись до відповідної землевпорядної організації, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, інженери-геодезисти з метою розробки та організації погодження проекту землеустрою. Розроблений землевпорядниками проект землеустрою підлягає погодженню в наступних організаціях:

· місцеве управління Держземагентства;

· місцевий відділ архітектури та містобудування;

· інші організації в окремих індивідуальних випадках.

3. Реєстрація земельної ділянки в ДЗК

З 01 січня 2013 р. державні акти про власності на земельну ділянку більше не видаються. З набранням чинності Законом України «Про державний земельний кадастр» тепер реєстрація права власності на земельну ділянку проходить в два етапи:

· реєстрація безпосередньо земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК);

· реєстрація права власності на земельну ділянку у районній (міській) реєстраційній службі Укрдержреєстру.

Для реєстрації земельної ділянки у ДЗК, власник або його представник (може бути землевпорядна організація) подає місцевому державному кадастровому реєстратору наступні документи:

· заяву встановленого зразка;

· погоджений та затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

· спеціальний електронний обмінний файл (XML-файл);

· квитанцію про оплату послуг реєстратора (65 грн.).

В результаті реєстрації земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. Після отримання кадастрового номера необхідно отримати відповідний витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.

4. Затвердження проекту відведення земельної ділянки

Після отримання позитивних висновків щодо проекту відведення земельної ділянки від вищевказаних установ та організацій, необхідно звернутись до тієї ж місцевої ради, яка надавала дозвіл на розробку проекту землеустрою та отримати рішення про затвердження проекту землеустрою. Вказана рада зобов’язана протягом 14 днів, після подання погодженого проекту землеустрою, прийняти рішення про його затвердження.

5. Реєстрація права власності на земельну ділянку в реєстраційній службі Укрдержреєстру

Для отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку  Вам необхідно звернутись в реєстраційну службу за місцезнаходженням земельної ділянки та подати наступний пакет документів:

· оригінал рішення місцевої ради про затвердження проекту землеустрою;

· оригінал витягу з ДЗК про реєстрацію земельної ділянки;

· копія паспорту;

· копія ідентифікаційного номеру;

· квитанції про оплату послуг реєстрації.

 

В результаті реєстрації державним реєстратором права власності на земельну ділянку видається свідоцтво та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 
Корисні сайти

Президент України

Верховна Рада України

Міністерство аграрної політики України

Держгеокадастр

Обласна державна адміністрація