Супровід документації, збір довідок та витягів

З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон України відповідно до якого документом, що посвідчує право власності, стає свідоцтво на право власності, видане територіальним органом Державної реєстраційної служби (Держреєстру). Проте документом, що підтверджує право власності на земельну ділянку, буде витяг з Державного земельного кадастру. У яких випадках потрібний саме витяг з кадастру, яку інформацію він міститиме, скільки часу треба для його отримання.

У яких випадках може знадобитися витяг з кадастру?

Якщо Вам треба продати чи подарувати свою земельну ділянку, оформити спадщину, вам необхідно зібрати ряд різних документів. Основні з них - нормативна або експертна грошова оцінка земельної ділянки, витяг з Державного земельного кадастру, що містить присвоєний кадастровий номер, документи що посвідчують державну реєстрацію земельної ділянки та обмежень на неї тощо. Процес збору цих документів є досить тривалим. Якщо ви не бажаєте витрачати час на вистоювання в чергах, ви можете звернутись до спеціалістів нашого товариства, які зберуть усі документи за вас.

Яку інформацію містить витяг з Державного земельного кадастру?

Законом «Про державний земельний кадастр» визначено, що витяг з Державного земельного кадастру містить усі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги – дані про площу земельної ділянки, обмеження на її використання, про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь тощо. Окрім витягу, потрібну інформацію з державного земельного кадастру можна отримати також у формі довідок, що містять узагальнену інформацію про землі, або викопіювань з кадастрової карти (плану).

Якою є процедура отримання витягу з кадастру?

Наприклад, людина хоче отримати витяг з Державного земельного кадастру, щоби надати інформацію про свою земельну ділянку потенційному покупцю. Вона іде до територіального відділу Держгеокадастру з необхідними документами до державного кадастрового реєстратора, пише заяву про надання їй витягу. У державного реєстратора отримує й готовий документ - витяг.

Скільки часу буде потрібно, щоби отримати витяг з земельного кадастру?

Законом передбачено, що витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку видається заявнику в день надходження заяви про його надання (якщо ділянка була раніше зареєстрована в Державного земельному кадастрі). Довідки та викопіювання мають бути видані протягом 10 днів. Інакше, кадастровий реєстратор, який і має видати витяг, нестиме адміністративну відповідальність за порушення термінів – штраф у розмірі від 340 до 850 гривень.

Чи може бути людині відмовлено в отриманні витягу з державного земельного кадастру?

Відмовити у наданні відомостей з Державного земельного кадастру можуть, якщо у кадастрі відсутні запитувані відомості, або якщо із заявою звернулася неналежна особа.

Також зверніть увагу на те, які документи необхідні для отримання витягу

 

 
Корисні сайти

Президент України

Верховна Рада України

Міністерство аграрної політики України

Держгеокадастр

Обласна державна адміністрація